CASIO F91WM-7A
The CASIO F91WM-7A combines a classic retro design with lightweight comfort, making it perfect for daily wear. Featuring a stylish silver-tone dial, LED backlight, alarm, stopwatch, and long-lasting battery life, this iconic digital watch delivers reliable performance with timeless vintage appeal.
| Specification | Details |
|---|---|
| Brand | Casio |
| Model | F91WM-7A |
| Display Type | Digital |
| Movement | Quartz |
| Case Material | Resin |
| Band Material | Resin Strap |
| Glass | Resin Glass |
| Water Resistance | Water Resistant |
| Case Size | 38.2 × 35.2 × 8.5 mm |
| Weight | 21 g |
| Battery Life | Approx. 7 Years |
| Light | LED Backlight (Green) |
| Alarm | Daily Alarm |
| Stopwatch | 1/100-Second Stopwatch |
| Calendar | Auto Calendar |
| Time Format | 12/24-Hour Format |
| Features | Alarm, Stopwatch, LED Light, Lightweight Design |
| Style | Vintage / Casual |
11.00 OMR Original price was: 11.00 OMR.7.70 OMRCurrent price is: 7.70 OMR.
In stock

Enjoy Exclusive Offers When You Pay by Card
Get access to special prices and curated deals every time you use your preferred payment card.
Pay via Paymbob. Terms & Conditions.







