CASIO F91WM-3A
Classic retro digital watch with a stylish green metallic finish, lightweight design, and everyday functionality. Perfect for casual daily wear with long battery life and iconic vintage appeal.
| Specification | Details |
|---|---|
| Model | CASIO F91WM-3A |
| Display | Digital |
| Case Material | Resin |
| Band Material | Resin Strap |
| Glass | Resin Glass |
| Water Resistance | Water Resistant |
| Battery Life | Approx. 7 Years |
| Stopwatch | 1/100-Second Stopwatch |
| Alarm | Daily Alarm |
| Light | LED Light |
| Calendar | Auto Calendar |
| Time Format | 12/24 Hour |
| Weight | 21g |
| Case Size | 38.2 × 35.2 × 8.5 mm |
Original price was: 11.00 OMR.7.70 OMRCurrent price is: 7.70 OMR.
(Save 3.30 OMR)
In stock








