CASIO LTPV300L-4A
Elegant women’s analog watch featuring a beautiful pink dial, matching pink leather strap, and stylish multifunction display. Designed for casual and formal wear with a feminine look and comfortable everyday fit.
| Specification | Details |
|---|---|
| Model | CASIO LTP-V300L-4A |
| Display | Analog |
| Movement | Quartz |
| Dial Color | Pink |
| Strap Material | Pink Leather Band |
| Case Material | Stainless Steel / Ion Plated Case |
| Glass | Mineral Glass |
| Water Resistance | Water Resistant |
| Battery Life | Approx. 3 Years |
| Features | Day, Date & 24-Hour Display |
| Accuracy | ±20 Seconds per Month |
| Weight | 30 g |
| Case Size | 38 × 33.2 × 8.2 mm |
| Style | Casual / Fashion |
| Gender | Women |
Original price was: 34.00 OMR.27.20 OMRCurrent price is: 27.20 OMR.
(Save 6.80 OMR)
In stock










