US POLO ASSN. A1127-01
Sporty and modern analog watch featuring a bold black dial, durable silicone strap, and stylish tonneau-shaped case. Designed for everyday comfort with a sleek sporty appearance.
| Specification | Details |
|---|---|
| Model | US POLO ASSN. A1127-01 |
| Display | Analog |
| Movement | Quartz |
| Dial Color | Black |
| Strap Material | Silicone Strap |
| Strap Color | Black |
| Case Material | Plastic |
| Case Shape | Tonneau / Barrel |
| Glass | Mineral Glass |
| Case Size | 43 mm |
| Case Thickness | 10 mm |
| Water Resistance | 3 ATM |
| Features | Chronograph, Calendar |
| Style | Sport / Casual |
| Weight | 57 g |
Original price was: 67.00 OMR.33.50 OMRCurrent price is: 33.50 OMR.
(Save 33.50 OMR)
In stock









